fbpx

Premiéra nových traktorov 6R už koncom mesiaca

Traktory radu 6R, ktoré sú jednými z najuniverzálnejších a najobľúbenejších strojov značky John Deere sa dočkali koncom minulého roka inovácie. Štrnásť modelov novej generácie 6R 110 – 6R 250 s výkonom od 110 do 250 koní, ponúka ešte inteligentnejšie funkcie a inovovaný dizajn, v súlade s ešte vyšším komfortom a produktivitou. Novinku, predstavenú v Novembri minulého roka, budú mať záujemcovia vďaka spoločnosti Agroservis na Slovensku možnosť vidieť naživo už koncom tohto mesiaca na stredisku v Tovarníkoch.

Spoločnosť Agroservis pripravuje pre svojich zákazníkov premiéru nových traktorov 6R. Horúca novinka bude mať na Slovensku premiéru v týždni od 21. do 25. 2. 6R na stredisku v Tovarníkoch, a Vy môžete byť pri tom. Inovovaný rad sa bude vyrábať so štyrmi veľkosťami rámu a tak si z neho vyberie skutočne každý. V Tovarníkoch budú mať možnosť zákazníci vidieť dva nové stroje z rodiny 6R – model 6R 155 so stredným rámom a šesťvalcovým motorom 6.8 l a model 6R 215 ktorý je najvýkonnejším modelom s veľkým rámom a šesťvalcovým, 6,8 l motorom s menovitým výkonom 215 koní. Na podujatie sa bude možné zaregistrovať prostredníctvom webovej stránky a keďže bude kapacita obmedzená, je potrebné tak urobiť čo najskôr.

Sprievodný program k predstaveniu nových traktorov 6R bude obsahovať semináre, zamerané na ich podrobnejšie prestavenie, prvky presného poľnohospodárstva John Deere a pridanú hodnotu obilných kombajnov s logom jeleňa. Každý účastník slovenskej premiéry nových traktorov 6R dostane malý darček a spoločnosť Agroservis sa postará aj o občerstvenie počas celého dňa. Nové stroje a príjemné podujatie, ale… Čo budú vlastne môcť zákazníci v Tovarníkoch počas týchto troch dní vidieť?

Prezentované budú inovatívne funkcie

V nasledujúcich riadkoch si v skratke popíšeme nové funkcie, na ktoré sa môžu zákazníci pri predstavení nových traktorov tešiť. Spoločnosť John Deere prináša taktiež novinku v podobe funkcie  1-Click-Go AutoSetup, ktorá je reakciou na neustále ubúdajúci počet skúsených pracovníkov v poľnohospodárstve. Vďaka funkcii 1-Click-Go AutoSetup môže obsluha ušetriť až 90 % kliknutí na terminál a traktor s náradím bude pritom vždy správne nastavený. Všetky potrebné nastavenia je možné vopred naplánovať a spravovať v cloude, (vrátane údajov, ako hranice poľa, navádzacie línie alebo predpisové mapy), čo bude demonštrované aj počas premiéry nových strojov na Slovensku. V momente, keď traktor vstúpi na pole, uložený profil je automaticky dostupný, vďaka čomu dokáže s traktorom ihneď pracovať aj obsluha, ktorá v ňom predtým nesedela. Jedná sa o vynikajúcu funkciu, ktorá bude poľnohospodárom šetriť čas, aj peniaze.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Agroservis bude počas premiéri v Tovarníkoch prezentovať aj inovácie v oblasti práce s čelným nakladačom. Inovované traktory totiž obsahujú nový E-joystick, na ktorom je možné ľubovoľne nakonfigurovať jednotlivé tlačidlá podľa vlastných preferencií, či ľahko meniť smer pojazdu. „Šesť-R-ká môžu byť navyše na želanie vybavené aj dynamickým systémom váženia, či ďalšími novými funkciami, ako napríklad Return to Position (návrat do pôvodnej polohy) a Level to Horizon (udržiavanie horizontálnej polohy).

Čo sa týka prevodoviek spolupracujúcich s novými úspornými motormi, John Deere prináša do inovovaného radu väčší výber, ako kedykoľvek predtým. Okrem známych prevodoviek AutoQuad™ Plus a AutoPowr™/IVT™ si pre štvorvalcové modely môžu zákazníci odteraz navoliť aj prevodovku CommandQuad™.

Inteligentné riadenie výkonu (IPM), ktoré si pochvaľujú farmári po celom svete, teraz dokáže okrem navýšenia výkonu pri preprave a pri prácach s vývodovým hriadeľom navýšiť výkon aj pri práci s hydraulikou – štvorvalce o 20 koní a šesťvalce až o 40 koní. Ďalšou príjemnou informáciou je, že spoločnosť John Deere prinesie koncom roka do traktorov 6R prijímač StarFire s lepším pokrytím a stabilnejším signálom, vďaka čomu budete môcť pracovať presnejšie bez akýchkoľvek výpadkov.

Inovovaný bol aj dizajn

Čo sa týka dizajnu nových traktorov, zákazníci spozorujú už na prvý pohľad podobnosť medzi novými traktormi 6R MY2022 a väčšími traktormi John Deere. Kapotu a zrkadlá totiž „prevzali“ z veľkých traktorov John Deere 7R a 8R. Tak, ako je o traktoroch s logom jeleňa známe, novinka ponúkne zákazníkom doteraz nevídaný komfort. Prezradiť môžeme, že došlo napríklad k odstráneniu klasickej prístrojovej dosky a tým aj zvýšeniu viditeľnosti smerom dopredu, čo si všimnete hneď pri usadení sa do pohodlného sedadla. Kompletné ovládanie a nastavenie stroja, je možné vykonávať na opierke CommandARM s integrovaným displejom.

Ako sme už spomínali, z nového radu traktorov 6R si vyberie skutočne každý. Model 6R 250 stanovil v minulosti rekord spotreby v teste DLG pri prepravných aplikáciách, ktorý je dodnes neprekonaný a spoločnosť John Deere je presvedčená, že aj nové traktory 6R budú vo svojej kategórii viac než nástupcom.

Ďalšie informácie o tomto podujatí bude spoločnosť Agroservis prezentovať na svojich reklamných kanáloch a čoskoro bude spustená aj registrácia na toto podujatie. Príďte sa pozrieť na premiéru nových traktorov 6R a zistite, ako byť inteligentní a urobiť viac!

Pridaj komentárĎalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this