Agroservis spol. s r.o. O násSpoločnosť, AGROSERVIS spol. s r.o., bola založená roku 1993, so zameraním na predaj poľnohospodárskych strojov značky John Deere. Prvá činnosť v tejto oblasti začala už v roku 1990. V roku 1991 na základe požiadaviek vzniknutého konzorcia 11 poľnohospodárskych družstiev sa po prvýkrát na Slovensko doviezli stroje John Deere. Táto udalosť bola v podstate aj medzníkom, kedy sa začala písať história týchto strojov na Slovensku a kedy spoločnosť AGROSERVIS spol. s r.o. sa do povedomia poľnohospodárov dostala ako dodávateľ veľmi kvalitnej a spoľahlivej techniky. Dodávku strojov vtedy tvorilo 23 výkonných traktorov, 19 obilných kombajnov a niekoľko desiatok strojov na spracovanie pôdy a sejbu.
Vzhľadom na to, že záujem o ponúkané stroje postupne narastal, bolo nevyhnutné riešiť servisné zabezpečenie, dodávku ND a začať budovať predajnú a servisnú sieť.

Aj keď vysoko kvalitné stroje John Deere sú základným predpokladom pre úspešný predaj, dokonalý technický servis a pohotové dodávky náhradných dielov túto skutočnosť ešte viac znásobujú. Táto stratégia zo strany AGROSERVIS spol. s r.o. bola nevyhnutná a ako ukázal aj čas veľmi dôležitá, najmä z hľadiska etablovania uvedených strojov na Slovensku.
Spoločnosť AGROSERVIS spol. s r.o. si v plnej miere uvedomovala a uvedomuje zodpovednosť za predávané stroje a preto neustále hľadá možnosti ako zlepšovať zabezpečenie prevádzkovej schopnosti.
Zárukou tohto všetkého je súčasná predajná a servisná sieť, profesionálne vyškolení servisní technici, technické vybavenie najmodernejšou technikou a komplexnosť poskytovaných služieb, do ktorých patrí aj financovanie a poistenie.

Požiadavky poľnohospodárskej praxe a niekoľkoročné skúsenosti z predaja strojov John Deere inšpirovali manažment spoločnosti AGROSERVIS spol. s r.o., hľadať a dopĺňať ponúkaný sortiment. Výber ďalších firiem nebol náhodný, ale bol výsledkom dôkladného porovnávania.
Podobne ako u strojov John Deere medzi rozhodujúce ukazovatele patrili kvalita, spoľahlivosť, postavenie na svetovom trhu, systém riešenia dodávok strojov, náhradných dielov a kompletnosť ponuky. Podpisom zmluvy na jeseň 1997 s popredným francúzskym výrobcom poľnohospodárskej techniky – firmou KUHN bola legislatívne uzatvorená forma spolupráce, ktorá sa tak stala ďalším významným partnerom spoločnosti AGROSERVIS spol. s r.o..

Okrem týchto dvoch spoločností AGROSERVIS spol. s r.o.zastupuje na slovenskom trhu rakúsku spoločnosť BRANTNER, od ktorej dodáva traktorové prívesy a návesy, francúzsku firmu PERARD, ktorá vyrába rozmetadlá maštelného hnoja a prekladacie vozy, a taliansku firmu IRTEC, ktorá vyrába závlahovú techniku. Spoločnosť AGROSERVIS spol. s r.o. má vo svojej ponuke aj stroje od firmy BEDNAR FMT, a to konkrétne na spracovanie pôdy a mulčovače. V roku 2016 pribudli do portfólia teleskopické manipulátory značky DIECI.

Poľnohospodárske stroje, ktoré slovenským poľnohospodárom dodáva spoločnosť AGROSERVIS spol. s r.o. so sídlom v Komárne, predstavujú svojím konštrukčným riešením výsledok dlhoročného vývoja a výskumu. Ich spoločným znakom je tradične vysoká kvalita a spoľahlivosť. Používanie takejto techniky zákonite prináša nižšie náklady na poľné operácie a je cestou k lacnejšej výrobe poľnohospodárskych produktov. Výkonné a spoľahlivé kolesové traktory, obilné kombajny, zberacie rezačky ako aj mnohé ďalšie stroje, už 20 rokov spoľahlivo slúžia slovenským poľnohospodárom. Preto nie je náhoda, že napr. traktory John Deere si dlhodobo udržiavajú prvé miesto v rebríčku predaja nových dovážaných traktorov na Slovensku. Tieto výsledky jednoznačne svedčia o veľkej obľube uvedenej značky a o dobrej spolupráci medzi predajcom a zákazníkom.

Záverom treba povedať, že pozícia spoločnosti AGROSERVIS spol. s r.o. na trhu s modernou poľnohospodárskou technikou neprišla náhodne, ale je výsledkom určitej dlhoročnej marketingovej stratégie, ktorú môžeme hodnotiť len veľmi pozitívne, pretože podstatnou mierou ovplyvnila transfer technického rozvoja poľnohospodárskej výroby na Slovensku.