Skúsenosti pre inovácie O firme DIECINavrhujeme a vyrábame stroje už od roku 1962 a prvými strojmi v našom sortimente boli samohybné miešačky betónu. V roku 1983 sme ako jedna z prvých značiek na svete uviedli na trh nový druh manipulačnej techniky – teleskopický manipulátor.

V priebehu rokov sme pokračovali v neustálom vývoji a rozširovaní nášho sortimentu:

Výsledkom tohto nášho nepretržitého úsilia je široký sortiment výrobkov, ktorý v súčasnosti zahŕňa až 159 modelov manipulátorov a špeciálnych strojov pre poľnohospodárstvo, stavebníctvo a priemysel. V posledných dvoch rokoch sme obnovili 80% sortimentu našich výrobkov, aby sme zákazníkom ponúkali stále viac pokročilých, výkonných, spoľahlivých a bezpečných riešení.

Okrem toho spoločnosť Dieci poskytuje svojim zákazníkom moderné technické oddelenie, ktoré na základe špecifických technických požiadaviek, vychádzajúc zo štandardných modelov, vyvíja individuálne riešenia na mieru presne do ich prevádzkových podmienok. Vyrábame stroje, tak ako to chce zákazník!
Spoločnosť Dieci za viac ako polstoročie skúseností v oblasti teleskopických manipulátorov je hrdá na to, že uplatňuje túto konštruktívnu filozofiu: premýšľame nad tým, ako zjednodušiť prácu so strojom Dieci.

Našou filozofiou je neustála inovácia a zlepšovanie

Pre postupnú implementáciu našich technologických riešení, výrobných procesov a odbornej prípravy sme zaviedli moderný systém riadenia výroby „Kaizen“ inšpirovaný japonskou filozofiou neustáleho zlepšovania, s cieľom eliminovať plytvanie a neefektívne pracovné procesy.

V súlade s týmto prístupom, ktorý odráža najmodernejšie organizačné štandardy, prechádzame radikálnou zmenou, ktorá umožní zvýšiť produktivitu, kvalitu a eliminovať všetky aktivity, ktoré nevytvárajú pridanú hodnotu pre spoločnosť a jej zákazníkov.

Aby bolo možné dosiahnuť tento cieľ a prispieť tak k jednoduchšiemu a efektívnejšiemu riadeniu jednotlivých pracovných činností, spoločnosť Dieci úplne obnovuje svoje výrobné procesy. Súčasných 9 montážnych liniek s príslušnými oddeleniami vytvára nový model

Naše heslá sú spoľahlivosť a kvalita.

S cieľom zabezpečiť spoľahlivosť a dlhú životnosť všetkých našich štandardných a špeciálnych strojov a zariadení,
vykonávame dôkladné testovanie za skutočných prevádzkových podmienok, aby sme mohli posúdiť:

– výkon
– súlad so všetkými špecifikáciami projektu
– bezpečnostné požiadavky stanovené platnými predpismi
– parametre schvaľovania a certifikácie
– parametre požadované trhom

Tieto kontroly vykonávame na skúšobnej ploche s rozlohou viac ako 20 000 m², ktorá disponuje 900 metrovou spevnenou betónovou dráhou, plochou pre offroadové skúšky, krytou halou s rozlohou 400 m², vybavenou dielňou a učebňou pre školenie obslúh a 60-miestnou tribúnou s výhľadom na celý komplex.

Používame aj špecifické zariadenia, ako je napríklad sklopná plošina na overenie stability a elektronické prístroje, ktoré umožňujú zachytávanie údajov pre potreby vývoja a implementácie každého stroja