Mimoriadne opatrenia na zabránenie šírenia korona vírusu COVID-19

Vážení zákazníci,

Na základe rozhodnutia Ministerstva pôdohospodárstva SR zo dňa 18.3.2020 Vám oznamujeme, že sme obnovili dodávku náhradných dielov a servisne služby v obmedzenom režime.

Poprosím o sledovanie našej webovej stránky, kde sú uvedené pokyny pre dodávku náhradných dielov a zabezpečenie prevádzky schopnosti vašich strojov.

Objednávky na náhradné diely prijímame len mailom alebo telefonicky na adrese skladags@agroservis.sk. Spôsob dopravy náhradných dielov je potrebné dohodnúť so služby konajúcim skladníkom – 0902 895326.

→ Osobné odbery vydávame vo všetkých predajniach pri dodržaní potrebných bezpečnostných opatrení.

V prípade servisného zásahu je treba kontaktovať Vášho servisného technika.

Pri servisnom zásahu servisného technika u Vás doma, je potrebné fyzický kontakt eliminovať na minimum pri dodržaní potrebných bezpečnostných opatrení.

Spoločnosť Agroservis aj napriek vzniknutej situácii vyvíja maximálne úsilie na zabezpečenie prevádzkyschopnosti Vašich strojov.

 

Servisov poľnohospodárskej techniky sa zákaz prevádzky netýka


Zákaz činnosti, ktorý zaviedol Ústredný krízový štáb 16. marca 2020 sa nevzťahuje na servisy, resp. dodávateľov poľnohospodárskej techniky, ktorí vykonávajú aj servisnú činnosť. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR o tom informuje po množiacich sa otázkach poľnohospodárov. Túto problematiku na včerajšom rokovaní preberala aj Vláda SR.

„Servisy poľnohospodárskej techniky spadajú do skupiny s výnimkou na prevádzku 1.2 – autoservisy, pneuservisy a odťahové služby. Z hľadiska nepretržitej starostlivosti o hospodárskej zvieratá, ale aj vzhľadom na začiatky realizácie jarných prác poľnohospodárov, vyzývam servisy poľnohospodárskej techniky, respektíve dodávateľov techniky, ktorí zabezpečujú servis tejto techniky, aby nezastavovali prevádzku a poľnohospodárom plynule poskytovali svoje služby. Je to nevyhnutné pre zachovanie potravinových tokov nielen dnes, ale aj výhľadovo, keďže nevieme ako dlho táto pandémia potrvá,“ povedala Gabriela Matečná, vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Technika a zariadenia v živočíšnej výrobe si vyžadujú nepretržitú starostlivosť a aj krátkodobý výpadok špecializovaných zariadení ako sú napríklad kŕmne vozy, dojacie zariadenia, manipulátory alebo traktory môžu ohroziť pravidelnosť dodávok potravín. Zároveň v súčasnosti začali prebiehať jarné práce, zakladanie tohtoročnej úrody, do ktorého je zapojené množstvo strojov, ktoré si vyžadujú údržbu. Dlhodobejší výpadok tejto techniky z dôvodu porúch by spôsobil výrazné meškanie týchto prác, čo by mohlo negatívne ovplyvniť tohtoročnú úrodu.

Autor článku: Vladimír Machalík – riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV SR

Zdroj: Polnoinfo.sk

 


 Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať