fbpx
Služobný telefón na centrálny sklad náhradných dielov Komárno: 0902 895 326

John Deere predstavuje nové modely T5 a T6

Medzi novými modelmi vytriasadlových obilných kombajnov John Deere si vyberie každý poľnohospodár, ktorý pri zbere uprednostňuje kvalitu slamy. Americký výrobca vybavil svoje nové zberové stroje výkonnými pohonnými jednotkami – od robustného 6,8-litrového motora s maximálnym výkonom 305 k v modeli T5 400 až po výkonný 9-litrový motor JD9X s výkonom 466 koní vo vlajkovom modeli T6 800, všetky stroje poskytujú vynikajúci výkon pri zbere. Nové kombajny T5 a T6 ponúkajú maximálny pôžitok pre obsluhu stroja, a to aj vďaka kabíne, ktorú novinky zdedili z najvyššieho radu kombajnov X9. Uprostred tohto luxusného pracovného priestoru nájdeme nové sedadlo ActiveSeat TM II. Dopĺňajú ho LED svetlá, nový displej v rohovom stĺpiku a elektronické protiprachové dvierka. Dobre známy joystick CommandPRO poskytuje obsluhe stroja intuitívne a personalizované ovládanie všetkých hlavných funkcií kombajnu. Spoločnosť John Deere sa však zamerala na zlepšenie práce obsluhy a integrovala svoje najmodernejšie balíky technológií presného poľnohospodárstva, medzi ktoré patria prijímač StarFire TM 7500, terminál G5 Plus CommandCenter, či konektivita JDLink pre prevádzkovú efektivitu a priamu správu údajov.

„Predstavenie našich nových kombajnov T5 a T6 znamená významný krok vpred v technológii zberu v segmente vytriasadlových obilných kombajnov,“ hovorí Jonathan Edwards, produktový marketingový manažér spoločnosti John Deere pre Európu a pokračuje: „Naše stroje poskytnú poľnohospodárom nástroje, ktoré potrebujú na zvýšenie produktivity a efektívnosti na poli.”

Široká škála možností pohonu

Osem nových modelov kombajnov T5 a T6 prichádza s pôsobivým rozsahom možností výkonu motora, počnúc 6,8-litrovým motorom s výkonom 305 k (maximálny výkon) v modeli T5 400 a novým výkonným 9-litrovým motorom JD9X s výkonom 348 k v modeli T5 500 s 5 vytriasadlami. Výkonové spektrum končí pri výkone 466 koní, ktoré nájdeme vo vlajkovej lodi modelu T6 800, ktorá je šesťvytriasadlovou verziou. Všetky modely motorov JD9X ponúkajú inteligentné riadenie otáčok motora, ktoré zlepšuje spotrebu paliva znížením otáčok počas dopravy po cestných komunikáciách a pri státí na križovatkách. Všetky varianty motorov spĺňajú samozrejme aj prísne emisné normy Stage V.

Šikmý dopravník, skonštruovaný tak, aby dosahoval rovnakú šírku ako mláťačky (1,67 m pre modely so 6 vytriasadlami), eliminuje obmedzenia toku hmoty v celom kombajne. Spolu s veľkou mláťacou a separačnou plochou kombajnov T5 a T6 tak poskytuje pri zbere vynikajúcu výkonnosť. Kombajny modelového roku 2025 prichádzajú aj s novými možnosťami manipulácie s obilím a novými možnosťami zásobníka na zrno s objemom až do 13 500 l pre T6 (+23 %) a 11 500 l pre T5 (+15 %). Obsluha stroja môže navyše ťažiť aj z nastaviteľnej koncovky vyprázdňovacej závitovky, ktorá umožňuje väčšiu kontrolu nad vyprázdňovaním bez ohľadu na to, aký máte príves. Rýchlosť vyprázdňovania pri špičkovom výkone dosahuje až 150 l/s, čo umožní rýchle vykladanie 10 t obilia len za 90 sekúnd. Okrem toho sú k dispozícii možnosti kompenzácie sklonu so základnou kompenzáciou až do 7 % sklonu, voliteľným balíkom na kompenzáciu sklonu svahov (kompenzácia až do 14 % sklonu) a technológiou HillMaster s kompenzáciou až do 22 % sklonu.

Vylepšená produktivita vďaka presnému zberu

S ohľadom na inteligentné poľnohospodárstvo sú úplne nové kombajny T5 a T6 vybavené pokročilou technológiou presného poľnohospodárstva John Deere, vrátane integrovaného prijímača StarFire 7500 a terminálu G5 Plus CommandCenter. G5 Plus CommandCenter prichádza s veľkým displejom s uhlopriečkou 12,8” a vysokým rozlíšením s intuitívnymi funkciami ponuky, ktoré ponúkajú maximálnu kontrolu a prehľad počas zberu. V prípade, že by sa zákazníkom málilo, kombajne je možné vybaviť napríklad aj rozšíreným terminálom G5 Plus, vďaka ktorému je možné ovládať viac funkcií súčasne, ako napríklad prezerať si funkcie ovládania na primárnom displeji a aplikácie presného poľnohospodárstva ako AutoPath, Machine Sync alebo Grain Sensing na rozšírenom displeji. Systém Machine Sync umožňuje obsluhe kombajnu ovládať rýchlosť, smer a polohu traktora, čím umožňuje presné vykladanie bez rozsýpania a rovnomerné plnenie prívesu na cestách. Technológia snímania zrna HarvestLab umožňuje meranie vlhkosti, bielkovín a škrobu v reálnom čase, napríklad v pšenici či jačmeni, čím uľahčuje triedenie zrna s vyššou hodnotou a vyšším obsahom bielkovín aj počas zberu.

„Kombináciou týchto technologických funkcií s konektivitou JDLink, ktorá ponúka bezproblémovú obojsmernú dátovú komunikáciu, a s John Deere Operations Center, naším výkonným a komplexným riešením digitálnej správy fariem, umožňujeme zákazníkovi plánovať, vykonávať, monitorovať a analyzovať všetky fázy zberových prác,“ hovorí Alexander Schnöder, produktový špecialista pre kombajny T5 a T6.

Výnimočný komfort obsluhy

Pohodlie obsluhy bolo pri konštrukcii kombajnov T5 a T6 jednou z najväčších priorít. Priestranná prémiová pretlaková kabína s objemom 3,68 m3, ktorá je už fanúšikom značky John Deere známa z vlajkovej lode X9, je vybavená elektronickými dvermi proti prachu, ktorých kombinácia zabraňuje vniknutiu prachu a nečistôt do kabíny. Voliteľné sedadlo ActiveSeat TM II ponúka plne nastaviteľné elektronické ovládacie prvky, odvetrávanie a technológiu elektronického odpruženia pre maximálne pohodlie vodiča. Pre ďalšie obrazovky a mobilné zariadenia je kabína vybavená aj 10 vhodne umiestnenými nabíjacími portmi 12 V a USB. Systém infotainmentu ponúka prvotriedne komunikačné možnosti a zvukový výstup, ako aj plnú podporu Apple CarPlay a Android Auto. Joystick CommandPRO je užívateľsky prívetivou, ergonomickou a prispôsobiteľnou riadiacou jednotkou kombajnu, ktorá uľahčuje programovanie a ukladanie rôznych nastavení pre rôznych pracovníkov na dotykovom displeji terminálu, ako je rýchlosť pásu žacieho stola, výška prihŕňača, skladanie vyprázdňovacej závitovky, alebo naklonenie šikmého dopravníka.Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this