fbpx

John Deere pozýva na veľtrh zmenou konceptu

Spoločnosť John Deere predstavila na pre-press konferencii ku veľtrhu Agritechnica, ktorý sa uskutoční v nemeckom Hannoveri 12 – 18 Novembra 2023 nový koncept stánku, ktorým bude chcieť demonštrovať ďalší krok na ceste k tomu, aby sa stala inteligentnou priemyselnou spoločnosťou. Výrobca sa tak odkláňa od svojho doteraz zaužívaného postupu pri vytváraní expozície, kde sme mali možnosť vidieť stroje sústredené do jednotlivých stanovíšť podľa jednotlivých výrobných programov.

Link na mapu: Mapa_John_Deere_Agritechnica_2023.pdf

Prvýkrát od oznámenia svojej novej stratégie bude spoločnosť John Deere prezentovať všetky technologické riešenia, ktoré sú dôležité pre poľnohospodárstvo aj živočíšnu výrobu.

Spoločnosť predvedie zameranie expozície na hlavné európske výrobné systémy – mliekarenskú, živočíšnu a rastlinnú výrobu, kde bude vo svojom stánku na veľtrhu AGRITECHNICA prezentovať aj príslušenstvo vyrábané ďalšími výrobcami, akými sú napríklad Lemken, Xarvio a Yara.

Zástupcovia spoločnosti veria, že predstavením ďalších značiek na ich stánku sa im podarí presvedčiť poľnohospodárov, ktorí vlastnia zmiešané flotily a používajú rôznorodú techniku, aby sa cítili, že sú vítaní a začlenení aj v jeho spoločnosti.

Inteligentné poľnohospodárstvo predstavuje väčší zisk

Motto spoločnosti John Deere „Farm Smart, Profit More“ znamená, že spoločnosť ponúka najlepšie praktické riešenia a produkty počas celého pestovateľského cyklu, od úrody až po zber. Údaje zozbierané počas každej fázy je podľa vyjadrenia spoločnosti možné využiť na zvýšenie výnosov pri súčasnom znížení používania prípravkov na ochranu rastlín a hnojív. Systém spoločnosti John Deere nazvaný Operations Center spracúva tieto údaje s cieľom optimalizovať výrobu pre poľnohospodárov, poradný servis a ďalších účastníkov.

Mliekárenská výroba a hospodárske zvieratá

Spoločnosť John Deere ponúka technológie pre každý krok výrobného cyklu, od organického hnojenia, sejby, kosenia a zberu až po kŕmenie v živočíšnej výrobe.

AutoPath a HarvestLab sú hlavné technológie spoločnosti John Deere pre chovateľov dojníc a hospodárskych zvierat. Senzor HarvestLab umožňuje dokonalé ekologické hnojenie prostredníctvom snímania zloženia hnojovice. Predsejbový pás organického hnojiva možno aplikovať na pôdu pomocou technológie pásového obrábania pôdy. AutoPath umožňuje presné umiestnenie osiva na pás hnojiva počas procesu sejby. Technológia See & Spray ponúka obrovský potenciál úspor vďaka minimalizácii množstva potrebných pesticídov.

Drobné zrniny

Od počiatočnej vzorky pôdy, cez kultiváciu, sejbu, pestovanie plodín, ochranu rastlín a hnojenie až po zber úrody, spoločnosť John Deere predvedie technologické inovácie na optimalizáciu celej produkcie na veľtrhu AGRITECHNICA 2023. Napríklad snímanie zrna meria kvalitu plodín počas zberu. Meranie obsahu oleja a bielkovín umožňuje sledovať kvalitu v reálnom čase v kombajne počas zberu. Zo zaznamenaných údajov sa vytvárajú mapy variabilnej aplikácie, ktoré pomáhajú znížiť spotrebu hnojív.

Spolupráca

Mnohé farmy používajú zmiešané strojové parky a viaceré digitálne riešenia. Pre spoločnosť John Deere je teda dôležité, aby sa údaje z operačného centra John Deere Operations Center dali ľahko integrovať a vymieňať. Preto spoločnosť John Deere vytvára nové a rozšírené partnerstvá s ďalšími firmami, ktoré môžu jej cieľu dopomôcť. John Deere tak vo svojej expozícii predstaví svojich partnerov vrátane spoločností Xarvio a Yara vo výrobných systémoch na veľtrhu AGRITECHNICA.

Spoločnosť John Deere je otvorená nielen ďalším digitálnym rozhraniam, ale aj iným výrobcom. Prvýkrát budú k dispozícii nástroje a stroje od iných spoločností, ako napríklad Joskin a Lemken, ktoré budú vystavené vo výrobných systémoch John Deere na veľtrhu AGRITECHNICA.

John Deere Connected Support a predajcovia

Konektivita strojov John Deere a ich prelomové technické riešenia sa spolieha na správny servis. Prostredníctvom služby Connected SupportT sa prevádzkový manažéri a predajcovia môžu jednoducho pripojiť ku stroju kedykoľvek je to potrebné. Povinnú údržbu a poruchy je tak možné odhaliť včas a zabrániť tak možnej poruche. Tým sa skracujú prestoje a zvyšuje sa prevádzkový čas strojov John Deere. Predajcovia majú kľúčovú funkciu, pretože sú spojovacím článkom medzi spoločnosťou John Deere a jej zákazníkmi. Z tohto dôvodu budú aj jednotlivý predajcovia umiestnení na stánku spoločnosti na veľtrhu AGRITECHNICA 2023. Zákazníci budú mať možnosť stretnúť sa na mieste so svojou priamou kontaktnou osobou a nájsť si individuálne riešenia pre výrobný systém na ich farme.

Udržateľnosť dnes

Priama výmena informácií s kolegami a odborníkmi bude tak možná na stánku John Deere priamo na hannoverskom veľtrhu. Prítomný bude nemecký farmár Stefan Vogelsang, ktorý predvedie, ako splnil požiadavky európskych nariadení Farm to Fork pomocou technológie spoločnosti John Deere. V stánku budú k dispozícii aj ďalší poľnohospodári, ktorí budú diskutovať o súčasných výzvach, ktorým čelí poľnohospodársky priemysel.

Podľa informácií poskytnutých zástupcom spoločnosti, Stevenom Rollerom na tlačovej konferencii pred podujatím, nemáme na veľtrhu očakávať predstavenie zásadných noviniek. Zrejme tak bude absentovať nový model pásového traktora 9RX, či nové obilné kombajny, ktorých predstavenie bolo od samotného výrobcu prakticky vylúčené. Niektoré riešenia, ktoré sa predstavili zatiaľ len v Amerike však prezentované budú a výrobca si necháva priestor aj na predstavenie niekoľkých malých prekvapení.

Autor: Ladislav Závodský

Foto-John DeereĎalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this