JDLink hardvér – kde to začína?

JDLink hardvér – kde to začína?

JDLink telematický systém strojov je založený na hardvéri, ktorý je zväčša do strojov montovaný fabricky. Pre zákazníkov, ktorý nemajú JDLinkom vybavené stroje z výroby umožňujeme dodatočnú montáž komponentov a teda sprístupnenie JDLink funkcionality aj pre staršie stroje.

Rok 2019 a 2020 je prelomový pre flotilu pripojených strojov na Slovensku. Traktory série 5R, 6M, 6R, 7R, 8R/RT/RX, 9R/RT/RX, kombajny, samohybné postrekovače a silážne rezačky sú štandardne vybavené telematikou JDLink. Spätne však vieme pripojiť traktory 10, 20, 30 série, 6M traktory staršieho dátumu výroby, kombajny, rezačky, samohybné postrekovače – všetko je len otázkou špecifikácie a možností dátového prenosu stroja.

JDLink z výroby

Hlavným komponentom celého dátového a informačného prenosu telematiky JDLink je MTG modul (Modulárna telematická brána), ktorý spolu s vysokovýkonnou anténou zabezpečuje prostredníctvom mobilného pripojenia na internet prenos údajov.

Prvé stroje John Deere vybavené telematikou JDLink mali v sebe zabudovaný MTG modul podporujúci 2G sieť – dnes už využívanú minimálne, hlavne kvôli nedostatočnej rýchlosti prenosu dát. Neskôr 2G sieť nahradila sieť 3G až sme sa napokon dostali do dnešných dní, kde stroje využívajú MTG modul s 4G sieťou.
Poďme si však viac priblížiť MTG 4G LTE modul využívaný v strojoch od roku 2017.

MTG 4G LTE je štvrtou generáciou MTG modulu od John Deere. Je to mobilné komunikačné a procesné zariadenie navrhnuté a vyrobené spoločnosťou John Deere. Spája bezdrôtové 4G LTE/3G/2G, GPS, Wi-Fi, Bluetooth a palubnú komunikáciu stroja prostredníctvom zbernice CAN a Ethernetu.

MTG 4G LTE je ideálny pre pokročilé telematické aplikácie ako monitoring zdravotného stavu strojov, pokročilá logistika, riadenie strojov a vzdialená diagnostika.

 

Processor
  • 33 GHz E3805 dual core
Pamäť
  • 1GB DDR SDRAM
  • 8GB NAND flash
MTG 4G LTE podporuje technologické štandardy a frekvencie:EU verzia: 

  • Quad band LTE: 800/900/1800/2600 MHz
  • FDD band (20,8,3,7,1)
  • Tri-band UMTS (WCDMA): 900/1800/2100 MHz
  • FDD band (8,3,1)
  • Dual-band GSM/GPRS/EDGE: 900/1800 MHz

JD link MTG  Modul

JDLink dodatočná montáž

Pri montáži komponentov JDLinku do starších už existujúcich strojov používame identické komponenty ako pri fabrickej montáži a teda dosahujeme rovnakú kvalitu telematických dát.

Pri dodatočnej montáži JDLink-u je potrebné vždy špecifikovať potrené káblovanie a konektory aby mohli byť komponenty správne napojené.

Následne sa už len aktívny stroj pridá do Vášho konta na MyJohnDeere.com a môžete plnohodnotne využívať benefity z pripojeného stroja.

Tím AgroservisĎalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať