fbpx

Aktuality a novinky
DIECI – kvalita a spoľahlivosť na prvom mieste

Manipulátory v poľnohospodárstve denne prechádzajú náročnými skúškami. Či už sa jedná o spoľahlivosť pri dlhých zmenách, pohodlie obsluhy, alebo stabilitu pri práci s ťažkými bremenami, manipulátor si za každým musí poradiť s rôznorodými prácami, pre ktoré si ho poľnohospodár vybral. Keď sa k tomu pridá ergonomické ovládanie a pekný dizajn spojený s funkčnosťou, pre zákazníka je to vskutku pekným bonusom.

DIECI – kvalita a spoľahlivosť na prvom mieste

Plnenie sejacích strojov, rozmetadiel, návesov, ale i práca v maštaliach, v silážnych žľaboch prípadne v skladoch. Využitie manipulátorov je naozaj široké a často je náročné posúdiť, ktorý manipulátor je vhodný pre toho – ktorého poľnohospodára. Zdvihová kapacita postačuje u všetkých výrobcov na gro prác a ostatné parametre sú si tiež podobné. V čom sa však manipulátory rozhodne môžu odlišovať je samotné konštrukčné prevedenie stroja, interiéru a komfort obsluhy, ktorá sa často celé dni pozerá smerom dohora.

Spoločnosť DIECI vyrába v talianskom Montechio Emilia techniku už 57 rokov, kedy bola firma založená. DIECI sa zo začiatku venoval prevažne výrobe stavebnej techniky. O dvadsať rokov neskôr však pribudli vtedy nové, teleskopické manipulátory, ktoré boli jednými z prvých na starom kontinente. Jedným z prelomových rokov bol pre značku DIECI prelom tisícročí, kedy prišli s prvým otočným teleskopickým manipulátorom. Vzhľadom na nárast výroby prišla zákonite na rad aj výstavba nových výrobných priestorov, kde v roku 2008 schádzajú z výrobných liniek prvé stroje určené do poľnohospodárstvaAGRI PLUS a AGRI TECH.

 

Na poslednej výstave Agritechnica v roku 2017 predstavil výrobca DIECI novinky, ktoré prešli zmenami z hľadiska spoľahlivosti a dotkli sa samozrejme aj dizajnu. Pri jednotlivých modeloch, ktoré mali v minulosti zdvihovú kapacitu 3 tony, dosahujú dnes úrovne 4 ton a to sa premietlo i do konštrukcie stroja. Zmenami prešiel podvozok a rám stroja, ktoré boli prepracované a zosilnené, čím výrobca dosiahol ešte vyššiu spoľahlivosť a životnosť. Tieto zmeny sa premietli do nových modelov, ktoré už v tomto roku nájdeme i na našom trhu. DIECI ponúka rôzne modely s rôznymi motorizáciami, vďaka čomu má zákazník na výber skutočne širokú škálu možností a výrobca tak preňho dokáže ušiť stroj takpovediac na mieru.

DIECI – kvalita a spoľahlivosť na prvom mieste

Motor a pohon

Elektronické riadenie motora v kombinácii s novou Vario prevodovkou VS EVO 2 pre optimálny výkon a účinnosť. Ďalej na produkty >

Nové modely AGRI FARMER, AGRI STAR, AGRI PLUS, AGRI MAX sú nosnými modelmi výrobcu medzi manipulátormi určenými pre agrosektor. Po priradení najmenšieho modelu MINI AGRI je portfólio klasických teleskopov DIECI na Slovensku naplnené a pokrýva potreby zákazníka, ktorý vyžaduje nosnosť od 2,5 do 6,5 t s dosahom ramena od 6 do 10 m. Za zmienku stojí aj samostatná kategória manipulačných strojov – kĺbový teleskopický manipulátor AGRI PIVOT vyrábaný v modifikáciách s nosnosťou od 2 do 4 t a výškovým dosahom od 4 do 6 m. Slušný základ dostaneme už pri modeloch AGRI FARMER, ktoré môžeme charakterizovať na základe kompaktných rozmerov ako najobratnejšie manipulátory. Výrobca ich vybavuje motorom Kubota (DOC+SCR) s objemom 3,8 l, výkonom 79,5 kW (107 koní) a palivovou nádržou s objemom 100 l. O prenos výkonu sa stará dvojrýchlostná hydrostatická prevodovka s elektronickým ovládaním s maximálnou rýchlosťou 40 km/h. Maximálna zdvihová kapacita sa pri týchto modeloch pohybuje od 2,8 do 3 ton s výškou zdvihu do 8,14 m.

AGRI MAX GD

 

Autor: Ladislav Závodský

Zdroj: https://www.rno.sk/dieci-kvalita-a-spolahlivost-na-prvom-mieste/

Pridaj komentárĎalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this