fbpx

Vývoj pluhov KUHN zlepšuje účinnosť ich práce

Zvýšená pracovná účinnosť je spoločným znakom hneď niekoľkých inovácií pluhov KUHN radov Master a Multi-Leader.

Multi-Master L

Multi-Master L rozširuje portfólio nesených pluhov KUHN Master, a radí sa niekde medzi modely Master 153 a 183. K dispozícii sú pluhy so 4, 5 alebo 6 orbovými telesami, pričom spoločnosť KUHN ponúka formáty pre orbu do brázdy, aj tzv. „on-land“ pluhy (pre orbu mimo brázdy). Inovované pluhy sú vhodné pre traktory s výkonom 200 až 300 koní. Modely na orbu mimo brázdy je možné nastaviť tak, aby fungovali aj pre orbu v brázde. Nový systém nastavenia pracovnej šírky umožňuje nastaviť šírku brázdy na 35, 40, 45 alebo 50 cm, a to bez odstránenia akýchkoľvek skrutiek.

Systém Pro Set, patentovaný spoločnosťou KUHN umožňuje úpravu vyrovnávania pluhu, odsadenia (ofsetu), hĺbky a záberu bez použitia nástrojov. Možnosť zaistiť rýchlo a jednoducho optimálne nastavenie stroja podľa šírky brázdy a podmienok, zaisťuje špičkový výkon. Nemalým benefitom je aj s tým súvisiaci ušetrený čas, znížená spotreba paliva a nižšie opotrebovanie samotného pluhu.

Novinkou pluhu Multi-Master L je integrované nastaviteľné prítlačné rameno, ktoré umožňuje súčasný prítlak na brázdu, pre zachovanie vlhkosti a vytvorenie optimálnych podmienok pre osivové lôžko. So zosilnenou predradličkou je prítlačné rameno navrhnuté na použitie s najrobustnejšími valcami na trhu a je nastaviteľné mechanicky, alebo hydraulicky z kabíny traktora (voliteľne). Prítlačné rameno je navrhnuté tak, aby umožňovalo orbu až k okraju poľa, a je dostatočne kompaktné, aby zodpovedalo rozmerom pluhu pri preprave.

Rovnako ako ostatné pluhy v rade KUHN Master, aj Multi-Master L je k dispozícii so strižnou skrutkou, alebo hydraulickým non-stop istením. Voliteľný závesný systém otočnej hlavy Opti-Drive poskytuje dodatočnú ochranu pluhu a traktora pri práci, alebo preprave.

Multi-Leader XT

Pluh Multi-Leader XT zaradil výrobca do radu polonesených pluhov len nedávno. Tento robustný pluh je k dispozícii vo Veľkej Británii so 7, alebo 8 orbovými telesami a je vhodný pre traktory s výkonom až 400 koní.

K dispozícii sú verzie pluhu do brázdy aj „on-land“, pričom verziu „on-land“ je možné nastaviť aj na prácu v brázde.

Prevádzkovú efektivitu a zníženie spotreby paliva zaisťuje nový systém korekcie ťahovej priamky, ktorý optimalizuje trakciu a minimalizuje opotrebovanie pluhu. Rovnako ako pri modeloch Multi-Master L, aj tento pluh ťaží z možnosti nastavenia bez nástrojov, ktoré umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie, minimalizuje prestoje a zvyšuje výkon v teréne.

Možnosť nastavenia ofsetu na stroji Multi-Leader XT umožňuje, aby mimo brázdová verzia tohto pluhu efektívne pracovala s veľkými traktormi až do šírky 5,4 m, čo zahŕňa traktory s dvojmontážou, ako aj pásové stroje. Multi-Leader XT je možné použiť aj s prítlačným ramenom a k dispozícii sú strižné skrutky aj non-stop hydraulické istenie.

Pridaj komentárĎalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this