fbpx

Viac pohodlia a výkonu pre špeciálne traktory

Modelový rad traktorov John Deere 5G teraz ponúka viac rozmanitosti a pohodlia pre rôznorodé pracovné operácie, spojené s pestovaním plodín v sadoch a vinohradoch. Rad 5G prešiel kompletnou inováciou všetkých traktorov nad 75 konských síl, vrátane piatich nových, výkonnejších modelov v konfigurácii GV, GN, GF a GL.

 

Nové funkcie pre verzie s kabínou 

Novou kľúčovou funkciou radu 5G je päťrýchlostná Eco prevodovka Hi-Lo PowrReverser,

ktorá umožňuje jazdu rýchlosťou 40 km/h pri znížených otáčkach motora. Vďaka tomu dosahujú traktory 5G lepšiu spotrebu a sú teraz výrazne pohodlnejšie na riadenie. Pre splnenie individuálnych požiadaviek zákazníkov boli navyše do radu 5G pridané nové modely. Tými najzaujímavejšími z nich sú nové traktory 5115 vo verziách GF, GN a GV s maximálnym výkonom až 120 konských síl. Výkon získavajú zo štvorvalcového motora s objemom 3,6l. Okrem toho ponúka spoločnosť John Deere väčšiu všestrannosť výkonu pre prevádzku v najužších radoch vo vinohradoch, ktorú prináša modelový rad GV so svojimi dvoma novými výkonnými modelmi – 5105G a 5115G s maximálnym výkonom 105, resp. 120 koní.

 

Prispôsobené obsluhe

Prepracovaná kabína je teraz ešte lepšie prispôsobená potrebám obsluhy. Nový dizajn ponúka vylepšenú ergonómiu, ako aj viac miesta na nohy, čo zlepšuje jazdné vlastnosti a komfort, a robí prácu s novými 5G traktormi ešte príjemnejšou. Výrazne znížená výška kapoty poskytuje bezkonkurenčný výhľad smerom dopredu. Lepšia viditeľnosť, ktorú si všimnete najmä v noci, je docielená aj vďaka voliteľne dostupnému LED osvetleniu. Zatiaľ čo nová kabína robí prácu pohodlnejšou, zdravie vodiča neostáva na vedľajšej koľaji. Filtračný systém kategórie IV (v súlade s normou EN 15695) integrovaný do strechy kabíny je k dispozícii na želanie a poskytuje ochranu pred prachom, zdraviu nebezpečnými aerosólmi a parami.

Ďalším vrcholom najnovších traktorov radu 5G je nový 5-palcový digitálny displej, ktorý zobrazuje dôležité informácie o traktore. Je umiestnený centrálne pred vodičom a dokonca umožňuje pohodlne meniť rôzne nastavenia traktora a agregovaného náradia.

Prispôsobené efektívnosti

Nové traktory sú nielen jednoduchšie na obsluhu, ale sú aj inteligentnejšie. Modely 5G môžu byť voliteľne vybavené systémom ISOBUS a dodatočne vybavené telematickým modulom JDLink. Telematický modul JDLink umožňuje pripojenie strojov k bezplatnému operačnému centru John Deere, ktoré pomáha poľnohospodárom šetriť čas a peniaze. Jednotlivé pracovné operácie možno digitalizovať a plánovať jednoduchšie, keďže ku traktoru sú bezplatne dodávané najmodernejšie nástroje na správu vozového parku.

Pre ešte efektívnejšie zvládnutie práce na strmých svahoch a v úzkych radoch môžu byť traktory vybavené komplexnými funkciami, ako napríklad DYNAMIC STEERING a AutoClutch. So systémom DYNAMIC STEERING sa odpor volantu automaticky mení podľa pojazdovej rýchlosti traktora. Pri nižších rýchlostiach je potrebná sila na otáčanie volantom výrazne znížená, najmä pri úzkych odbočovacích manévroch, zatiaľ čo pri jazde dopravnou rýchlosťou po cestných komunikáciách je potrebné na otočenie volantu vynaložiť väčšie úsilie. Tento systém výrazne zlepšuje pohodlie vodiča a jeho kontrolu nad traktorom. Funkcia AutoClutch uľahčuje manévrovanie na svahoch, pretože spojka sa rozopína súčasne so stlačením brzdového pedálu.

 

Ďalšie inovácie pre sériu 5G

V sadoch s nízko visiacimi pergolovými rastlinami ponúka John Deere série 5G aj otvorenú stanicu (OOS) alebo nízkoprofilovú kabínu. Zatiaľ čo nový traktor s výkonom motora 105 k v rade GL ponúka väčšiu všestrannosť, väčšie sedadlá vodiča poskytujú lepší komfort pri práci v sadoch.

Traktory s výkonom do 75 k už prešli inováciou, potrebnou ku plneniu normy Stage V, pričom si zachovali známe a overené vlastnosti predchádzajúcich modelov.

 

 Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this