fbpx

Traktory s logom jeleňa vybavia do všetkých kultúr

Každý poľnohospodár sa pri kúpe nového traktora dostáva do situácie, kedy sa musí rozhodnúť, na aké práce bude svoj nový stroj využívať. Ak ide o pestovateľov zeleniny, platí to dvojnásobne. Nový traktor by však mal byť využitý na maximum a tomu by mala zodpovedať aj jeho výbava. Rozchod kolies nového stroja z továrne však nie je vždy prispôsobený požiadavkám každého, no Agroservis, spoločnosť známa svojou precíznosťou do posledného detailu, ponúka riešenie i pre takéto situácie. Je ním spolupráca so silným partnerom, vďaka ktorému môže byť Váš traktor už pri dodaní vybavený kultivačnými kolesami, či napríklad dvojmontážou.

Spoločnosť Agroservis spolupracuje s firmou Bohnenkamp už od roku 2006. Nemecká spoločnosť Bohnenkamp AG mala už začiatkom tohto milénia niekoľko klientov z Česka, Slovenska a Maďarska a využila možnosť rozšíriť sa aj do strednej Európy. Vhodná poloha pre distribučné stredisko si našla v Modre, odkiaľ sú dodávané pneumatiky a rôzne komponenty priamo na strediská spoločnosti Agroservis. O spolupráci týchto dvoch firiem a o ponuke spoločnosti Bohnenkamp pre segment poľnohospodárskej techniky sme sa zhovárali s Ing. Adamom Novákom, ktorý je vedúcim marketingu v spoločnosti Bohnenkamp s.r.o.

Spoločnosť Bohnenkamp je známa nielen po celej Európe, ale aj na Slovensku. Skúsme ju však v niekoľkých vetách predstaviť zákazníkom spoločnosti Agroservis.

Bohnenkamp je silným partnerom pre všetko, čo sa týka pneumatík a kolies pre profesionálne použitie. Sme firmou, ktorá spolupracuje s poprednými slovenskými predajcami už viac ako 15 rokov. Náš sortiment zahŕňa pneumatiky a kolesá pre poľnohospodárstvo a lesníctvo, zemné práce, priemysel, nákladné automobily a dopravu, ako aj pre malé a špeciálne vozidlá. Viac ako 480 zamestnancov ponúka zákazníkom spoločnosti Bohnenkamp rozsiahle servisné a poradenské služby na 25 predajných a logistických miestach v Európe. Cieľom našej pobočky je pokryť všetky štáty až po Čierne more. Tento rok sme otvorili ďalšie logistické centrum v maďarskom Kecskeméte, ktoré sa bude zameriavať najmä na balkánske štáty. Tento segment je tak špecifický, že je veľmi dôležité, aby sme boli schopní dodať pneumatiky do 24 hodín. Ak počas sezóny dôjde k poškodeniu pneumatiky, je potrebné ju okamžite vymeniť, inak stratíte zákazníka. Aj preto my v Bohnenkampe vždy, rýchlo, flexibilne a pružne reagujeme na všetky požiadavky zákazníka.

Čo všetko si môžu zákazníci od spoločnosti Bohnenkamp zaobstarať prostredníctvom spoločnosti Agroservis s.r.o. ?

Ako distribútor úplného sortimentu pneumatík, diskov a duší určených pre poľnohospodárstvo ponúkame optimálne riešenie pre všetky požiadavky a oblasti využitia. Pre výrobcov či predajcov techniky ponúkame sortiment výrobkov prispôsobených ich špeciálnym požiadavkám. Sem môžeme zaradiť pneumatiky a kolesá od 3 do 54 palcov pre poľnohospodárstvo a lesníctvo, zemné prace, priemysel, nákladné vozidlá a dopravu, ako aj pre malé a špeciálne vozidlá, či prívesy. Sme výhradným distribútorom mnohých popredných značiek na trhu. Keď sa zameriame čisto na portfólio pre poľnohospodárov, sú to najmä značky Alliance a BKT. Pre nákladnú dopravu ponúkame produkty značiek Windpower, Dynamo, Orium a na ľahké úžitkové vozidlá pneumatiky značky Onyx. V našom portfóliu ponúkame, samozrejme, aj iné značky poľnohospodárskych pneumatík, ako sú Michelin, Firestone, Kleber, Trelleborg a iné.  Ďalej sú to rôzne komponenty, ako dvoj spojky, adaptéry, či rôzne súčiastky na poľnohospodárske prívesy. Ak zákazník stratí pri práci nejaký upínač, alebo oko k dvojmontážnym kolesám, je možné si ich u nás prostredníctvom spoločnosti Agroservis doobjednať.

Ako ste spomínali, spolupráca so spoločnosťou Agroservis funguje už od založenia slovenskej pobočky Bohnenkamp. Čo všetko takáto spolupráca obnáša? 

Poľnohospodársky sektor je veľmi špecifický, preto aj naša spoločnosť dokáže zákazníkovi ušiť ponuku na mieru. So spoločnosťou Agroservis spolupracujeme už viac ako 15 rokov, čiže, ako ste správne poznamenali, v podstate od založenia slovenskej pobočky. Agroservis patrí medzi našich hlavných strategických partnerov na slovenskom trhu. Spoločnosť Bohnenkamp disponuje v Modre skladovacími priestormi s rozlohou 15.000m2. Na sklade tak nájdeme viac, ako 10.000 položiek. Pre zákazníkov tejto spoločnosti ponúkame špeciálne riešenia v oblasti kultivačných či dvojmontážnych kolies ako aj predaj pneumatík. Naša spolupráca funguje v podstate tak, že zákazník si pri kúpe nového traktora môže navoliť špeciálne kolesá u spoločnosti Agroservis, ktoré následne v krátkom čase dodáme. Ide napríklad aj o špeciálne upravené kolesá, vďaka ktorým dokážu poľnohospodári dosiahnuť špecifické rozchody kolies, ktoré sú nevyhnutné pri pestovaní rôznych plodín.

Traktory John Deere tak dokážete v spolupráci s Agroservisom upraviť zákazníkovi na mieru. Ako je to ale s inou technikou?

V našom portfóliu nájdu zákazníci aj ponuku na dvojmontážne kolesá. Z týchto máme skladom pomerne veľké množstvo rozmerov, ktoré dokážeme dodať ihneď. Dvojmontáže vieme ponúknuť na všetky typy traktorov s rozmerom 30 a viac palcov. Väčšina zákazníkov tieto využíva na zadnej náprave, ale sú prípady, kedy sa používajú aj vpredu, najmä pri väčších traktoroch. Pri traktoroch John Deere je to najmä rozmer 600/70R30, čo sú predné dvoj montáže sedmičkovej a osmičkovej série. Dvojmontáže dodávame už aj s pneumatikami a všetky montujeme na montážnych linkách priamo u nás v Modre. Do budúcnosti sa plánujeme aj v tomto smere rozširovať, i keď už dnes ponúkame z tohto hľadiska kompletný servis.

Kde a ako prebieha výroba týchto špeciálnych kolies pre poľnohospodársku techniku?

Všetky disky pre poľnohospodárske stroje sú vyrábané na mieru podľa špecifických požiadaviek zákazníka. Vždy vychádzame v ústrety našim poľnohospodárom a keď je aj z technického hľadiska možné, produkujeme disky so špeciálnymi rozchodmi, ako je rozchod kolies 2 250 mm až 3 000 mm. Disky a kultivačné kolesá na mieru pre nás vyrába partnerská spoločnosť Trinker z Rakúska a môžem konštatovať, že naša spolupráca bola a aj je veľmi korektná. Ak by náhodou došlo k zisteniu vady na disku až priamo u koncového zákazníka, výrobca dodá úplne nový, náhradný disk v čo najkratšom čase. Momentálna situácia na trhu však nie je úplne priaznivá. Pandémia zasiahla celý európsky trh, rovnako tak aj nás. Momentálne sa dodacia doba v tomto segmente mierne predĺžila – mimo sezóny je dodacia lehota na mieru vyrábaných kolies štyri týždne a v sezóne až osem týždňov. Aj preto upozorňujeme partnerov hneď začiatkom roka kampaňou, aby si ich zákazníci vytvorili objednávky na tieto špecifické výrobky hlavne v dobe, keď sa dopyt po kultivačných a dvojmontážnych kolesách výrazne zvýšil.

Najpoužívanejšie disky pre poľnohospodársku techniku však máme vždy skladom a tvoria viac ako dve tretiny nášho sortimentu diskov. Zvyšná tretina je určená pre nákladné automobily. Trend však smeruje k tomu, že v budúcnosti budeme držať skladom i kultivačné kolesá.

Čo z portfólia Bohnenkamp-u by sa mi malo dostať do pozornosti, ak vlastním výkonný traktor s logom jeleňa?

Na vysokovýkonné traktory John Deere ponúkame pneumatiky s technológiami IF/VF, ktoré majú vynikajúce parametre aj pri nižšom hustiacom tlaku a zároveň znižujú utláčanie pôdy. Zákazníkom Agroservisu odporúčame špičkovú pneumatiku Alliance AGRISTAR II. Každý dezénový zub tohto traktorového dezénu pozostáva z dvoch vrstiev s rôznymi uhlami. Po opotrebení hornej časti (cca po 40%) sa obnaží spodná, širšia vrstva, ktorá zabezpečí trakciu porovnateľnú s prvou vyššou vrstvou dezénu. Technológia SLT (stratified layer technology – technológia stratifikovaných vrstiev), skladajúca sa z dvoch vrstiev zubov tak zabezpečuje konštantný výkon počas celej doby životnosti pneumatiky. Pre všestranné využitie traktorov, dávame poľnohospodárom do pozornosti kolesá s blokovým dezénom pre komunálnu techniku, ktoré pri dlhých prejazdoch zaručujú vyšší jazdný komfort, nízke opotrebenie, nízke utláčanie pôdy a mimoriadne vysokú nosnosť. V ponuke máme aj dvojmontáže pre traktory a kombajny ako aj špeciálne vytvarované disky na postrekovače.

Ako je to s po predajným servisom? Môžem sa na vás v prípade, že sa vyskytne nejaký problém obrátiť? A kde si môžem prezrieť ponuku na výbavu môjho traktora?

My v Bohnenkampe nezabúdame ani na po predajný servis. V prípade poškodenia disku vieme zabezpečiť jeho výmenu a taktiež zaručiť, že jeho rozmery budú totožné s rozmermi disku, ktorý si u nás zákazník v minulosti objednal. Rád by som pripomenul, že pre zákazníka dodávame kolesá podľa jeho špeciálnych požiadaviek. Zákazníkom dokážeme vyrobiť pevné, či nastaviteľné disky a počas sezóny máme dostupné dvojmontážne kolesá vždy skladom. Všetky dôležité informácie, ako aj cenovú ponuku nájdete na stránke www.agroservis.sk

Pridaj komentárĎalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this