fbpx

Obrábanie pôdy na najvyššej úrovni: na žiadnej farme nemôže chýbať spoľahlivý stroj KUHN

Jedným zo základných kameňov rentability poľnohospodárskeho podniku je dosahovanie optimálnych výnosov, ktoré do veľkej miery závisia od správnych pôdnych podmienok. Najviac ich dokážu ovplyvniť samotní farmári, a preto sa oplatí zveriť tento dôležitý krok do rúk starostlivo navrhnutým a kvalitným strojom. KUHN ponúka poľnohospodárom riešenie pre všetky technológie v oblasti spracovania pôdy, garantované takmer 200-ročnými skúsenosťami spoločnosti v oblasti výroby a vývoja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OPTIMER L, XL – Špecialista na prípravu osivového lôžka

Či už stredná pracovná hĺbka (5-15 cm), plytká (6-10 cm) alebo dokonca ultra plytká (3-5 cm), krátky diskový podmietač KUHN OPTIMER sa môže stať základným strojom bez ohľadu na investíciu. Zákazníci spoločnosti KUHN si môžu vybrať z prevedení pre traktory od 90 k do 360 k, čomu zodpovedajú pracovné zábery 3 – 12 metrov.

Stroje vo verzii L s priemerom diskov 510 mm sú určené pre nízkonákladovú a energeticky efektívnu prácu, zatiaľ čo rad XL s priemerom diskov 620 mm zabezpečuje hlbšiu kultiváciu a lepšie drvenie a premiešanie. Vysokú priepustnosť hmoty, ktorý zaisťuje svetlá výška rámu a ideálny rozstup diskov umožňuje rýchlejší pohyb a minimalizuje riziko upchatia, vďaka čomu je zaistený maximálny plošný výkon.

S predným zrovnávacím smykom série L je verzia XL dostupná aj s rezacím valcom, ktorý v poslednom kroku podporuje drvenie rastlinných zvyškov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CULTIMER L – Obrábanie strniska s výnimočným premiešaním pôdy

S kultivátorom KUHN CULTIMER L možno vykonať tri operácie v jednom prejazde: premiešanie a kyprenie, urovnanie pôdy a opätovné utuženie pôdy.

Vďaka vysokému rámu má tento stroj aj veľkú priepustnosť hmoty. Vďaka prítlaku 600 kg pracujú radličky s dvojpružinovým istením rovnomerne až do hĺbky 35 cm bez ohľadu na typ pôdy.

CULTIMER je vybavený rôznym počtom radličiek v závislosti od pracovnej šírky a je možné ho dobre prispôsobiť zvolenej pracovnej hĺbke. Stroj je dostupný aj s rôznymi prevedeniami krídlových, šípových, 50 alebo 80 mm hrubých karbidových radlíc. O dokonalé zhutnenie sa postará kultivačný valec, ktorý je možné zvoliť podľa typu pôdy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PERFORMER – Jeden stroj pre všetky pracovné operácie

Znížený počet prejazdov má svoju cenu a meria sa v konských silách. Ťažké kultivátory KUHN PERFORMER s pracovnou šírkou 3-7 metrov pomáhajú jedným prejazdom optimálne využiť krátke „pracovné okná“ bez ohľadu na typ pôdy.

Po dvoch radoch diskov nasledujú štyri rady radlíc, ktoré dokážu pracovať aj pri 15-centimetrovom bočnom posune. Pri práci do hĺbky 35 centimetrov zaisťuje prítlak 900 kilogramov na radličku konzistentnú kvalitu spracovania pôdy.

Pre stroj PERFORMER sú k dispozícii aj rôzne pracovné orgány. Disky, ktoré nasledujú za radličkami, vyrovnávajú zem, ktorá je spätne utužená sériou utláčacích valcov dostupných v mnohých prevedeniach.

Zhrnuté a podčiarknuté – KUHN ponúka stroje pre kvalitné spracovanie pôdy v závislosti od zvolenej technológie. Jedinečné riešenia a široký sortiment príslušenstva robia zo strojov KUHN dokonalého partnera pre poľnohospodárov.

 

 

Pridaj komentárĎalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this