fbpx

Nový rad terminálov John Deere G5

John Deere vylepšuje technológiu presného poľnohospodárstva

Walldorf, 2. marca 2023 – John Deere už mnoho rokov dodáva spoľahlivú a vysoko výkonnú technológiu presného poľnohospodárstva. V roku 2023 budú všetky základné prvky tohto pokročilého vybavenia vylepšené, aby boli pripravené na budúce výzvy. Medzi dôležité súčasti patrí úplne nový rad terminálov John Deere G5 a nový modem JDLink M. Vďaka týmto vylepšeniam bude technológia presného poľnohospodárstva John Deere rýchlejšia, výkonnejšia a finančne dostupnejšia pre každého poľnohospodára a poskytovateľa služieb.

Nový rad terminálov John Deere G5

Vďaka novému radu terminálov G5 získajú zákazníci spoločnosti John Deere prístup k najvyspelejším technológiám. Rozlíšenie Full HD, pridaná pamäť a posilnený výpočtový výkon robia z monitora G5 jeden z najvýkonnejších displejov na trhu.

Dodávať sa bude v dvoch prenosných verziách, ktoré sú kompatibilné so všetkými značkami. Obsahuje dva integrované monitory pre konkrétne stroje John Deere a podporuje možnosť využitia rozšíreného monitora. Displej terminálu G5 má uhlopriečku 10,1″ a G5Plus má uhlopriečku 12,8″. Rad G5 tak ponúka až o 33% viac plochy pre zobrazovanie máp a informácií ako jeho predchodcovia. Oba prenosné terminály sú chránené vodeodolnou konštrukciou (IP65). Štandardná výbava displeja John Deere G5Plus zahŕňa funkciu AutoTrac a sekčnú kontrolu. A samozrejme je naďalej kompatibilný s AEF ISOBUS.

Všetky terminály G5 sú vybavené osvedčeným a spoľahlivým užívateľským rozhraním z displejov G4. Kombinácia modernej technológie a osvedčeného užívateľského rozhrania znamená okamžité zvýšenie výkonu bez potreby zdĺhavého preškolenia. Vďaka novému licenčnému programu pre pokročilé funkcie platia poľnohospodári a poskytovatelia služieb iba za to, čo potrebujú, a majú tak nižšie počiatočné náklady. John Deere tiež neustále pracuje na pravidelných aktualizáciách softvéru, vďaka ktorým sú terminály radu G5 pripravené na budúce výzvy.

Univerzálne terminály G5Plus a G5 bude možné objednávať už v druhej polovici roku 2023. G5Plus CommandCenter a G5 CommandCenter budú na strojoch John Deere k dispozícii od modelového roku 2024.

Poľnohospodári a poskytovatelia služieb so zmiešanou flotilou strojov môžu aj naďalej využívať výhody prepojenia strojov prostredníctvom cloudu. Úplne nový modem JDLink M je cenovo dostupnou alternatívu známeho modemu JDLink R. Modem JDLink M je riešenie typu „plug and play“, ktoré uľahčuje kompletné vybavenie zmiešaných flotíl. Modemy JDLink M a R sú kompatibilné s protokolom SAE J1939 a dokážu spracovať viac ako 14 dátových bodov zo strojov rôznych značiek. Vďaka tejto kompatibilite je možné spravovať celú zmiešanú flotilu z jediného portálu – John Deere Operations Center.

StarFire 7000

Prijímač StarFire 7000 bol predstavený vlani spoločne s novým signálom StarFire RTK. Nový signál StarFire RTK s presnosťou RTK 2,5 cm a rýchlosťou pripojenia do 8 minút je atraktívnou voľbou pre tých, ktorí s technológiou RTK začínajú. Vďaka využitiu satelitných signálov Galileo a Beidou umožňuje prijímač StarFire 7000 ešte lepšie pripojenie ako predchádzajúce generácie.

John Deere Operations Center

JDLink umožňuje bezplatné obojsmerné pripojenie pre automatické odosielanie dát o porastoch a strojoch do John Deere Operations Center. Vďaka priebežným aktualizáciám sa Operations Center neustále vylepšuje a prispôsobuje budúcim potrebám. Pre mobilné zariadenia a na webe bude aj naďalej k dispozícii zadarmo.

S novými základnými prvkami technológie presného poľnohospodárstva John Deere je inteligentné poľnohospodárstvo pre zákazníkov ešte jednoduchšie. Táto technológia, ktorá už teraz funguje hladko, bude využiteľná stále ľahšie a zároveň dôjde k jej väčšej automatizácii. Vďaka súvisiacim funkciám, odborným znalostiam miestnych predajcov a modernému servisu je práca  poľnohospodárov a poskytovateľov služieb stále produktívnejšia, ziskovejšia a udržateľnejšia.Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this