fbpx

Model John Deere 9RX vytvoril vďaka svojej nízkej spotrebe paliva nový 24-hodinový rekord

Walldorf 29. 8. 2023 – Spoločnosť John Deere a špecialisti na obrábanie pôdy zo spoločnosti Bednar vytvorili nový rekord vo veľkosti spracovanej výmery pôdy, a to 769,4 ha za 24 hodín, čím o 125,4 ha prekonali predchádzajúci rekord z roku 2007. Tento výsledok bol dosiahnutý agregáciou traktora John Deere 9RX 640 s výkonom 691 koní a tanierového podmietača Bednar Swifterdisc XE Mega s pracovnou šírkou 18,40 metra.

Vďaka nízkej spotrebe paliva na úrovni iba 3,1 litra na hektár a nádrži paliva s objemom 1 490 litrov bolo potrebné urobiť iba jednu zastávku na doplnenie nafty, čo skrátilo prestoje na minimum. S výkonom 32,6 hektára za hodinu a pracovnou rýchlosťou až 21 km/h podávala táto agregácia po celú dobu testu viac než impozantný výkon.

Ani drobné a nepredvídané problémy nezabránili tímu v dosiahnutí cieľa. Pravidelné striedanie vodičov a malú netesnosť na stroji sa podarilo vyriešiť bez výraznejších časových strát.

„Na výzvu sme sa tešili a boli sme presvedčení, že sa nám spoločne so spoločnosťou Bednar podarí súčasný rekord prekonať,“ uviedol Marcus Luchmann, marketingový manažér spoločnosti John Deere pre veľké traktory v 27 štátoch EÚ. „Nastavenie použité pri prekonávaní rekordu nám súčasne pomohlo ukázať skutočný reálny ťahový výkon a nízku spotrebu paliva nášho najsilnejšieho modelu 9RX priamo na poli.“

Dvadsaťštyrihodinového testu sa zúčastnilo celkom osem zamestnancov spoločností Bednar a John Deere a predajcu John Deere IPSO.Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this