fbpx

John Deere predstavuje nový traktor 5M

Walldorf, 15. marca 2024 – Nový John Deere 5M, ktorý je k dispozícii s novými prevodovkami a má integrované funkcie AutoTracTM v prístrojovej doske, je univerzálnym strojom pre poľné práce, dvory fariem aj pre dopravu. John Deere tento rad rozšíril aj o model 5130M, čím navýšil maximálny výkon v tejto triede až na 135 koní.

Nové prevodovky PowrQuadTM PLUS a Powr8TM ponúkajú farmárom riešenia pre širokú škálu rôznorodých aplikácií. Vďaka týmto technológiám môžu obsluhy využívať nepretržitú ťahovú silu s plynulým radením rýchlostí v rámci zvolenej skupiny. Tlačidlo na radiacej páke navyše odstraňuje nutnosť používania spojkového pedála pri radení medzi skupinami. Funkcia EcoShift pri traktore 5M znižuje otáčky motora pri maximálnej rýchlosti 40 km/h, čím šetrí palivo, a zároveň zaisťuje dostatočný výkon pre efektívne plnenie úloh počas prepravy.

Integrácia základnej navigácie AutoTracTM do prístrojovej dosky – teda funkcia, ktorú majitelia traktorov radu 6M používajú v displeji v rohovom stĺpiku – zvyšuje presnosť a efektivitu tým, že pri práci na poliach, lúkach a pastvinách minimalizujete presahy. Systém navádzania pomáha udržať smer pri práci v priamej línii. S univerzálnym displejom G5 môžete kedykoľvek prejsť na sofistikovanejšie funkcie navádzania.

Vďaka kompaktným rozmerom a polomeru otáčania 4,1 m majú traktory John Deere radu 5M skvelú manévrovateľnosť, takže sa dobre hodia pre práca na dvore, pri kŕmení zvierat v obmedzenom priestore a podobne. Nízka kapota a veľké strešné okno zaisťujú obsluhe skvelý výhľad, najmä pri prácu s čelným nakladačom. Nový rad 5M je tiež vybavený funkciou Expert Alerts pre prediktívnu analýzu, ktorá umožňuje napríklad včas rozpoznať, že je potrebné vykonať údržbu. Táto funkcia ďalej zvyšuje spoľahlivosť prevádzky a minimalizuje nečakané prestoje.Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this