fbpx
Služobný telefón na centrálny sklad náhradných dielov Komárno: 0902 895 326

John Deere predstavuje nové kombajny S7

Walldorf, 28. februára 2024 – Spoločnosť John Deere dnes na veľtrhu Commodity Classic v Houstone (Texas, USA) predstavila nový obilný kombajn S7. Tento stroj ponúka vyššiu efektivitu vďaka najnovším motorom John Deere, ako aj vyššiu produktivitu vďaka pokročilým automatizačným technológiám. Model S7 má novú kabínu, nový vzhľad aj názov a tiež integrované pokročilé funkcie pre presné poľnohospodárstvo. Navyše využíva širokú škálu inovatívnych technológií, ktoré boli s úspechom zavedené v kombajnoch John Deere X9.

Výkonnosť zberu

Nové kombajny S7 sú vybavené najnovšou generáciou motorov JDX. Motor JD9X s objemom 9 litrov poháňa kombajny S7 700, zatiaľ čo rady S7 800, S7 850 a S7 900 poháňa motor JD14X s objemom 13,6 litra. Motory John Deere sa osvedčili pri práci na poli a dosahujú dobré výsledky v akýchkoľvek zberových podmienkach. Za zmienku stojí najmä skutočnosť, že motor JD14X s technológiou HarvestMotionTM dosahuje maximálny výkon pri znížených otáčkach len 2 000 ot/min. Okrem toho využíva nový model S7 rovnaký systém drvenia a distribúcie pozberových zvyškov ako model X9, čo zvyšuje jeho celkovú účinnosť. Vyprázdňovacia závitovka modelu S7 je vybavená nastaviteľnou koncovkou, ktorú je možné ovládať z kabíny.

Vylepšená automatizácia zberu

Kombajny S7 umožňujú lepšie využitie funkcií automatizácie vďaka voliteľným technologickým balíkom. Tie zahŕňajú napr. automatické nastavenie mláťacieho ústrojenstva počas zberu. Počas zberu dochádza k upravovaniu piatich parametrov kombajnu na základe hraničných hodnôt strát zrna, množstva nečistôt a úrovne poškodenia zrna. Model S7 po novom využíva aj prediktívnu automatizáciu pojazdovej rýchlosti. Tento prediktívny systém sníma porast pomocou niekoľkých rôznych zdrojov vrátane satelitných snímok biomasy a obrazu z inteligentných kamier. Model S7 využíva tento živý obraz na detekciu výšky porastu alebo prítomnosti poľahnutých miest, a na základe toho v reálnom čase upravuje pojazdovú rýchlosť.

Nová kabína a integrované funkcie presného poľnohospodárstva

Nová kabína – rovnaká ako pri vlajkovej lodi X9 – je vybavená terminálom G5Plus CommandCenter™, ktorý umožňuje využívať funkcie inteligentného poľnohospodárstva, medzi ktoré patria napríklad AutoTracTM, automatické otáčanie AutoTracTM, dokumentácia a DataSync. Celkový komfort obsluhy zvyšuje napríklad aj nový displej s vysokým rozlíšením v rohovom stĺpiku, ktorý disponuje užívateľsky prívetivým rozhraním a digitálnymi údajmi o výkone kombajnu. Integrovaný prijímač StarFire™ zaisťuje výnimočnú stabilitu signálu a presnosť medzi prejazdmi na úrovni 2,5 cm. Integrované funkcie presného poľnohospodárstva ďalej dopĺňa technológia JDLink™, ktorá zaisťuje obojsmerné pripojenie pre automatické nahrávanie údajov o plodinách a stroji do John Deere Operations Center™, ako aj vzdialené monitorovanie stroja v reálnom čase. Toto pripojenie je nevyhnutné pre maximalizáciu prevádzkyschopnosti počas zberu.

Nový dizajn a názov

Nový dizajn kombajnov S7 podčiarkuje príbuznosť s vlajkovou loďou John Deere X9, a to napríklad dynamickým tvarom bočných panelov, ktorý zákazníci poznajú práve z modelu X9. Nový štýl označovania uvádza v názve každého modelu technológiu separačného ústrojenstva, modelový rad, celkovú kapacitu a v budúcnosti bude uvádzať aj hlavné aktualizácie daného radu.

Inovácie kombajnov X9 pre modelový rok 2025

Na veľtrhu Commodity Classic boli tiež predstavené aktualizácie obilných zberových kombajnov X9. Počnúc modelovým rokom 2025 budú všetky automatizačné funkcie predstavené pri modeloch S7 dostupné aj vo vlajkových modelov obilných kombajnov John Deere. Pri všetkých modeloch kombajnov X9 bude navyše po novom dostupná aj technológia snímania kvality zrna známa z radov S7 a T.Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this