fbpx

John Deere má nový samohybný postrekovač

Inteligentný, kompaktný a s kabínou umiestnenou v prednej časti stroja. Takto charakterizuje John Deere svoj nový model postrekovača 300M, ktorým rozširuje svoje portfólio samohybných kompaktných postrekovačov. Výrobca novinku predstavil verejnosti na veľtrhu Agritechnica 2023.

Nový model 300M prichádza na trh tak, ako sme od najväčšieho svetového výrobcu techniky zvyknutí – vybavený najnovšou technológiou presného poľnohospodárstva. Zároveň je konštruovaný tak, aby dosahoval minimálny polomer otáčania, čo mu má dopomôcť k manévrovaniu na menších plochách. K dispozícii sú dva typi ramien so vzduchovou podporou alebo bez nej, pričom šírka pracovného záberu nie je nijak prehnaná, keďže výrobca si dal za cieľ ponúknuť špecializovaný postrekovač pre úzke plochy a plodiny s vysokou trhovou hodnotou.

Výrobca s modelmi 332M a 340M zavádza dva modelové varianty, pričom 332M ponúka nádrž s objemom 3 200 litrov a 4-valcový motor John Deere s výkonom 175 k motor. Šírka postrekovacích ramien až 28 metrov a polomer otáčania 3,8 m majú byť podľa vyjadrenia zástupcov spoločnosti ideálne na prácu na úzkych parcelách.

Model 340M disponuje postrekovacou nádržou s veľkosť 4 000 litrov a šírkou pracovného záberu až 36 metrov. Väčší pracovný záber, 6-valcový motor John Deere s výkonom 225 k a polomer otáčania 4,2 m by mohli osloviť aj našich poľnohospodárov, ktorý často disponujú väčšími výmerami a menší, kompaktnejší model by im už kapacitne nemusel stačiť.

Vďaka kompaktnej konštrukcii a riadeniu všetkých kolies sú oba varianty 300M vhodné na prepravu po úzkych cestách a poľné práce v každej situácii. Automaticky nastaviteľný rozchod kolies od 150 do 180 cm, 180 až 225 cm a 225-300 cm umožňujú flexibilné použitie vo všetkých druhoch porastov vrátane plodín s vysokou trhovou hodnotou. Rozloženie hmotnosti v pomere 50:50 znižuje utláčanie pôdy a uľahčuje prácu aj v náročnejších podmienkach, napríklad vo vlhkej pôde.

Najnovšie technológie od John Deere

John Deere 300M je vybavený najnovším systémom John Deere Precision Ag, ktorý zahŕňa prijímač StarFireTM, nový univerzálny terminál G5Plus, JDLink a ďalšie dôležité prvky. Nová poloha kabíny poskytuje lepší výhľad do všetkých strán, ako aj na postrekovacie ramená. Postrekovač je navyše vybavený odpruženým a vyhrievaným sedadlom, ktoré poskytuje novú úroveň pohodlia, pričom nová kabína kategórie 4 je vybavená najnovšou technológiou filtrácie.

Oba modely 300M sa ponúkajú s oceľovými postrekovacími ramenami, ako aj ramenami z nehrdzavejúcej ocele s podporou vzduchu. Oba modely budú zároveň podľa vyjadrenia zástupcov spoločnosti k dispozícii s individuálnym riadením postrekovacích dýz. Najmä pri práci na pozemkoch s plodinami s vysokou trhovou hodnotou sú postrekovacie ramená so vzduchovou podporou modelu 300M schopné poskytnúť vynikajúce pokrytie vysokých listnatých porastov vďaka zvýšenému prieniku do koruny rastliny. Vzduchová clona otvára porast a víri postrek na listy, čo je ideálne pre použitie u pestovateľov šalátu, zeleniny a jahôd.

Kľúčovou vlastnosťou nových modelov je aj konštrukcia dvojokruhového systému postrekovej kvapaliny PowrSpray. Ponúka rýchle plnenie až do 600 l/min a veľmi presný výkon 750 l/min pri tlaku 3 bary. Vďaka svojej jedinečnej konštrukcii a rýchlemu reakčnému času (iba tri sekundy od minima po maximum), ponúka odstredivé čerpadlo s priamym riadením dávky presnosť až 98%. Technológia PowrSpray, ktorá je už niekoľko rokov k dispozícii v ťahanom modeli R700i, ponúka celý rad výhod, ako napríklad plnenie bez stresu vďaka ActivePause a 50-litrovej primiešavacej nádrži PowrFill.

John Deere 300M bude žiaľ podľa informácií od výrobcu k dispozícii najprv len vo Francúzsku, Poľsku, Španielsku a Veľkej Británii, a to v roku 2024. V ďalších krajinách sa budú nové modely predávať v nasledujúcich niekoľkých rokoch.Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this